Mini Mini Birlerim

Birinci Sınıf Öğretim Sitesi

Salı, 01 16th

Last updateÇrş, 07 Kas 2012 12am

 • Üye Ol
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Fields marked with an asterisk (*) are required.

Çocuğum Okula Başladı

   Bir anne-baba olarak büyük bir heyecan ve sevinçle çocuğunuzu okula başlattınız ya da başlatacaksınız.  Çocuğunuz okulda bulunduğu süre içerisinde; Okumayı yazmayı, kendi ihtiyaçlarını karşılamayı, toplum içerisinde yaşayabilmesi için gerekli kuralları, hayatını kazanabilmek için gerekli her şeyi okulda öğrenecektir. 

    Sonuçta, bir birey olarak kendi kendine yeterli, ailesine ve topluma yararlı bir insan olacaktır. Çocuğunuzun okula devam etmesi kendi yararına olduğu gibi sizin de yararınıza olacaktır. 

    Çocuk okulda bulunduğu süre içinde mutlu ve güven içerisinde olacaktır. İçiniz rahat olsun.

Okulunuz imkanlarımız ölçüsünde çocuğunuz için en iyi olan şeyleri yaparken yetersiz kaldığı yönler olabilir. Bu konularda görüş ve önerilerinizi idareci ve öğretmenlere uygun bir şekilde iletebilirsiniz.

 

Eğitim-Öğretim ve her türlü çalışmalarla ilgili görüş, eleştiri ve önerilerinizi zamanında ve açıkça belirtmeniz, hataları zamanında düzeltmek için yararlı olacaktır. Çocuğunuzla ilgili her türlü toplantı ve görüşmelere katılmanız iyi bir eğitim için şarttır.


 

 İlköğretimdeki temel eğitimin kalitesini artırabilmek için nitelikli öğretmenlere ihtiyaç olduğu kadar donanımlı velilere de ihtiyaç vardır. Ülkemizde müfredatın değişimine paralel olarak velilerin de eğitim almaları kaçınılmaz hal almıştır. Değişen müfredat ve gelişen teknoloji karşısında velilerin kişisel olarak kendilerini geliştirmeleri gerektiği bir gerçektir.

 

Geleneksel anne – baba rolünün yerine, öğrenen ve öğreten, bilinçli, katılımcı veli modelinin öne çıkarılması gerekmektedir.

 

 

Çocukların okuldan yeteri kadar yararlanarak iyi bir eğitim alması için velilerimizin de kendinizi tanıma ve geliştirme, çocuklarınızı tanıma, eğitim ve öğretim kavramları, okul kültürünü öğrenme ve İlköğretim müfredatı hakkında bilgi edinmeye ihtiyacı vardır. Miniminibirlerim.com sitesi olarak bu amaçla sizleri bilgilendirmek için bu yazı dizimizi hazırladık. Öncelikle bir kurum olarak okulu ve işleyişini inceleyelim.

PAYLAŞ-BİLGİLEN

Buradasınız: Home Velilerimiz İçin Bilgilendirici Makaleler Genel Çocuğum Okula Başladı